Polycrystalline Güneş Panelleri

60 Hücreli Polycrystalline Güneş Paneli

MİR-P60 275 WATT

MİR-P60 280 WATT

MİR-P60 285 WATT

72 Hücreli Polycrystalline Güneş Paneli

MİR-P72 330 WATT

MİR-P72 335 WATT

MİR-P72 340 WATT

Polycrystalline Güneş Paneli Nedir?

Polycrystalline (Polikristal) güneş paneli, aynı zamanda çok kristalli güneş panelleri olarak da adlandırılmaktadır. Bu tip güneş panellerinin hücre yapısında çok sayıda kristal bulunduğundan elektronlar daha kısıtlı hareket edebilmektedir. Polycrystalline güneş panellerinin üretiminde monokristal hücreli ürünlere göre daha az işlem gerektiğinde fiyat olarak uygundur. Yüksek kalitede üretilmelerine rağmen monokristal paneller kadar verimli değillerdir. Ancak fiyat ve performans parametreleri ile değerlendirildiğinde polikristal panellerin verilen ücreti karşılama süreleri daha kısadır.

Güneş panellerinin verimlilik oranı ve elektrik üretimini etkileyen faktörler arasında kullanılan silikonun saflık derecesi de yer almaktadır. Polycrystalline güneş panelinin üretimi sırasında saflık oranı daha düşük silikonlar kullanıldığından verimlilik oranı da mikrokristale göre geridedir. Polycrystalline güneş panelleri genellikle 25 yıl boyunca garanti kapsamında bulunmaktadır. Gün ışığından alınan verim oranı ise ortalama %14 – 16 seviyelerindedir. Kurulumun ardından bir polikristal güneş panelinin kendisini amorti etme süresi 4 – 6 yıl arasındadır.

Polycrystalline Güneş Paneli Nerelerde Kullanılır?

Ortalama %15 verimliliğe sahip Polycrystalline güneş panellerinin oldukça yaygın bir kullanım alanı bulunmaktadır. Günümüzde kurulu olan güneş panellerinin yaklaşık %70’ini Polycrystalline modeller oluşturmaktadır. Hava değişiminden daha az etkilenmeleri ve uygun fiyatlı olmaları sebebiyle çok fazla tercih edilmektedir.

Polikristal güneş paneli, güneşin dünyamıza gönderdiği ışınların elektrik enerjisine çevrilmek istendiği her mekan ve ortamda kullanılabilmektedir. Çok yüksek verime ihtiyaç duyulmayan mekan ve alanlarda sıkça tercih edilen Polycrystalline güneş panelinin kullanım alanları ev, ofis, karavan, tekne ve tarımsal alanlar olarak sıralanmaktadır. Bu güneş panellerinden hem ısınma hem de elektrik üretme amacıyla yararlanılabilmektedir.

Dayanıklı Polycrystalline Güneş Panelleri

Polycrystalline güneş panellerinin yaygın şekilde kullanılmasının en önemli iki nedeni mevsimsel şartlara karşı dayanıklı olması ve monokristal panellere kıyasla daha uygun fiyata sunulmasıdır. Ortalama %15 verimlilik kapasitesine sahip olan polikristal güneş panelleri, ev ve işyeri gibi mekanların yanı sıra tarımsal faaliyetlerin yürütülmesi için de gerekli olan elektriğin üretilmesini sağlamaktadır. Dayanıklılık seviyesinin yüksek olması sebebiyle elektriğe ihtiyaç duyulan her alanda kullanılabilmektedir.

Mirsolar Enerji, farklı hücre sayısına sahip Polycrystalline güneş paneli ürünleri ile sektöre öncülük etmektedir. Başta müşteriler olmak üzere tüm paydaşların memnuniyet duyacağı bir deneyim yaşatmayı hedefleyen Mirsolar Enerji dayanıklı Polycrystalline güneş paneli modelleri ile elektrik ihtiyacının uzun ömürlü şekilde karşılanmasını sağlamaktadır. Kaliteli malzemelerden üretilen ve her aşamasında Avrupa kalite standartlarına göre test edilen Polycrystalline güneş paneli modelleri, elektriğe ihtiyaç duyduğunuz her mekanda yardımcınız olmaktadır.

Uygun Fiyatlı Polycrystalline Güneş Panelleri

 

Polycrystalline güneş panelleri, monokristal yapıya sahip olan modellere kıyasla daha uygun fiyatlarla satılmaktadır. Bu fiyatlandırmada kullanılan teknoloji ve işlevsellik gibi değerler göz önünde bulundurulmaktadır. Mirsolar Enerji, dayanıklı ve uygun fiyatlı polikristal panelleri müşteriler ile buluşturarak uzun süreli memnuniyeti sağlamaktadır. Uygun fiyatlı Polycrystalline güneş panelleri kısa süre içerisinde kendini amorti etmekte ve uzun süre garanti kapsamında bulunmaktadır. 

Scroll to Top
Scroll to Top